Τρίτη 4 Ιουλίου 2017

ΠΑΟΚ: Ανετη νίκη με 4-0 στο πρώτο του φιλικό

Φωτογραφία: EUROKINISSIΔείγμα θετικό για τον ΠΑΟΚ του Αλεξάνταρ Στανόγιεβιτς.Στο πρώτο του φιλικό τεστ ξεμουδιάσματος, κόντρα στη Βελγική Τουμπίζ (ομάδα της Β' κατηγορίας) κέρδισε με
4-0, αφήνοντας καλές εντυπώσεις, παρά το μικρό χρονικό διάστημα από την έναρξη της φετινής προετοιμασίας.
Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, που άνοιξε...λογαριασμό και ξεχώρισε με την παρουσία του στο πρώτο μέρος.
Από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο για τον δικέφαλο του Βορρά που έκανε ό,τι ήθελε στο γήπεδο. Το σκορ άνοιξε ο Πρίγιοβιτς (12') και λίγο αργότερα ο Ενρίκε (35') διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε την σκυτάλη ο Μπίσεσβαρ (66') και τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουλούρη (79').