Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Πανηγύρισε ο Άρης, 1-0 την Κέρκυρα

Με πέναλτι του Αγκάνθο στο 57' ο Άρης νίκησε 1-0 την Κέρκυρα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League.

Στο πρώτο μέρος ο αγώνας είχε ελάχιστες φάσεις. Στο 20’ ο Αγκάνθο ελίχθηκε μέσα στην περιοχή και σούταρε, όμως ο Αναστασόπουλος απέκρουσε. Δύο λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας του ΑΟΚ αποσόβησε και το σουτ του
Καπετάνου.

Περίπου ένα δεκάλεπτο μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου (57'), οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Χαμπλ ανέτρεψε τον Ψυχογιό, ο Κύζας έδωσε πέναλτι, που το μετέτρεψε σε γκολ ο Αγκάνθο.

Από εκεί και πέρα δεν άλλαξε τίποτα και ο Άρης πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Άρης – Κέρκυρα 1-0 (Live)