Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Μοιρασιά στην Τούμπα, ισόπαλοι 1-1 ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός

Ο ΠΑΟΚ με γκολ του Αθανασιάδη στο 88ο λεπτό έσωσε τον βαθμό στο ισόπαλο με 1-1 σκορ ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα, με αποτέλεσμα η διαφορά των δύο ομάδων να διατηρηθεί στους 8 βαθμούς, υπέρ των Πειραιωτών.

Η ομάδα του Ζαρντίμ άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Τζιμπούρ, ωστόσο στη συνέχεια δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και το... πλήρωσε, χάνοντας τη νίκη, στο μεγάλο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Super League.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι «ερυθρόλευκοι» παρέμειναν αήττητοι στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη ο «δικέφαλος» του Βορρά διατήρησε απόρθητο το φρούριό του.

Κίτρινες: 76' Αθανασιάδης

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Γλύκος, Έτο (46' Κωνσταντινίδης), Κατσικάς, Βιβιάν, Λίνο, Φωτάκης, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Λόρενς (67' Λάζαρ), Ρομπέρ (74' Σταφυλίδης), Αθανασιάδης.

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Τοροσίδης, Σιόβας, Μανωλάς, Χολέμπας, Μανιάτης, Μοδέστο (77' Φέισα), Μασάντο, Φουστέρ, Αμπντούν (87' Γκρέκο), Τζιμπούρ (71' Μήτρογλου).