Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2013

4 δοκάρια και τα 6 γκολ στο Παγκρήτιο, στη ματσάρα του Άρη με τον Εργοτέλη!

Ένα από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο, παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Παγκρήτιο όπου ο Εργοτέλης υποδέχτηκε τον Άρη για την 14η αγωνιστική. Έξι γκολ, τέσσερα δοκάρια και πολλές ακόμη χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές.

Το ματς ήταν συναρπαστικό και η εξέλιξή του συγκλονιστική με τους κρητικούς να προηγούνται με 2-0, τους "κίτρινους" να φτάνουν σε μια επική ανατροπή κάνοντας το 2-3, έχοντας έναν εξαιρετικό Τάτο που πέρασε ως αλλαγή και πέτυχε 2 γκολ ενώ έδωσε και μία ασίστ, όμως να δέχονται γκολ από τον έταιρο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, Μπαντιμπανγκά που στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα και έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του γράφοντας το τελικό 3-3.