Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

Ούτε σήμερα την πρώτη του νίκη ο Άρης- Πήρε τουλάχιστον τον πρώτο του βαθμό απέναντι στον Λεβαδειακό

Ο Άρης δεν κατάφερε ούτε σήμερα να φτάσει στην πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με τον Λεβαδειακό στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για την 4η αγωνιστική.Οι "κίτρινοι" πήραν τουλάχιστον τον πρώτο τους βαθμό, παραμένουν όμως πάλι στην τελευταία θέση, καθώς έναν πήρε και ο Λεβαδειακός φτάνοντας
τους 2.

Οι Βοιωτοί προηγήθηκαν στο 53΄,με τον Καπό, όμως δέχθηκαν γρήγορα την ισοφάριση 5 λεπτά αργότερα από τον Ουντότζι.
Στο 74ο λεπτό μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής του Κονέ για χτύπημα στον Τάτο.
Παρόλα αυτά, ο Άρης δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης, αν και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, με σπουδαιότερη μια κοντινή κεφαλιά του Σταυρόπουλου που πέρασε άουτ.