Κυριακή 23 Απριλίου 2017

ΠΑΟΚ για πρωτάθλημα: Καθάρισε τον Πλατανιά, περιμένει τιμωρία του Ολυμπιακού

ΠΑΟΚ για πρωτάθλημα: Καθάρισε τον Πλατανιά, περιμένει τιμωρία του ΟλυμπιακούΜε κορυφαίο τον Ουαρντά ο ΠΑΟΚ καθάρισε από το πρώτο κιόλας8λεπτο τους 3 βαθμούς στην Κρήτη αφού προηγήθηκε νωρίς νωρίς με 2-0 του Πλατανιά. Μόλις στο 4΄ ο Ουαρντά έκανε το 1-0 και στο 8΄ ο Κάμπος διπλασίασε τα τέρματα του Δικεφάλου. Ο Ουαρνά
στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου "χόρεψε" την άμυνα των Κρητικών και πλάσαρε στον Σάκχοφ ο οποίος έκανε το 3-0 για να μειώσει ο Πλατανιάς σε 1-3 λίγο πριν από το τέλος του αγώνα. Στο μεταξύ ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα τον ΠΑΣ 5-0 και πλέον ο ΠΑΟΚ περιμένει την απόφαση για τιμωρία ή όχι του Ολυμπιακού με -6 βαθμούς για να μάθει αν την τελευταία αγωνιστική θα τα παίξει όλα για όλα κυνηγώντας το πρωτάθλημα καθώς σε ενδεχόμενη τιμωρία ισοβαθμεί με τους ερυθρόλευκους αλλά είναι καλύτερος στα μεταξύ τους παιχνίδια