Πέμπτη 9 Μαΐου 2019

Champions League: Μυθικό ματς στο Αμστερνταμ, η Τότεναμ στον τελικό (2-3 τον Αγιαξ) με γκολ στο 95'!

Ο Λούκας Μόουρα πανηγυρίζει γκολ της Î¤ÏŒÏ„ÎµÎ½Î±Î¼Η Τότεναμ βρίσκεται στον μεγάλο τελικό του Champions League, μετά από ένα απίστευτο ματς με τον Αγιαξ σκοράροντας για το 2-3 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ετσι, η Τότενα, βρίσκεται στον μεγάλο τελικό του Champions League εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Λίβερπουλ την 1η Ιουνίου στο «Μετροπολιτάνο» της Μαδρίτης στον αγγλικό «εμφύλιο».

Με τον Λούκας Μόουρα να κάνει χατ-τρικ, οι Λονδρέζοι πήραν επική νίκη-πρόκριση στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» του Άμστερνταμ παρότι έχαναν με 2-0! Ο 26χρονος Βραζιλιάνος ακραίος μείωσε στο 55ο λεπτό, ισοφάρισε στο 59ο κι έδωσε τη μεγάλη νίκη-πρόκριση στο έκτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου (90+5')!