Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Ημίχρονο στο ντέρμπι- Προηγείται ο Ολυμπιακός του ΠΑΟΚ 1- 0

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ στο "Καραϊσκάκη" με το σκορ στο 1-0 υπέρ των "ερυθρολεύκων". Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο μέρος με τον Ολυμπιακό να έχει την κατοχή της μπάλας και περισσότερες τελικές προσπάθειες, όμως χωρίς κάποια ουσιαστική ευκαιρία.

Στο 36΄ παρόλα αυτά ο Μήτρογλου βρήκε τον τρόπο να σκοράρει στη μοναδική φάση που βρέθηκε ολομόναχος στην άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Κάμπελ του έβγαλε την ασίστ με ωραία σέντρα στη πλάτη της άμυνας των "ασπρόμαυρων" και με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δύχτια.
Ο Δικέφαλος στεκόταν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο αλλά υστερούσε στις τελικές πάσες γι΄αυτό και δεν δημιούργησε κάποια μεγάλη ευκαιρία για γκολ. Στην αναμέτρηση κυριαρχούν μέχρι στιγμής στο πρώτο 45λεπτο οι πολλές λάθος πάσες στο χώρο του κέντρου και από τις δύο ομάδες. Το δεύτερο μέρος αναμένεται εξίσου ενδιαφέρον.