Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου 2012

Φιλική ισοπαλία για τον Άρη στο Κιλκίς

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση του Άρη με τον Κιλκισιακό, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Κιλκίς.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, αν και αγωνίστηκε με αρκετούς αναπληρωματικούς και νεαρούς παίκτες, ήταν καλύτερη στο πρώτο μισό του ημιχρόνου.

Μάλιστα άνοιξε το σκορ με τον Τσουκάνη στο 25΄, ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα τέρματα.

Πάντως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και ισοφάρισαν στην εκπνοή του πρώτου μέρους από στημένη φάση με τον Ντουντούκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός του αγώνα και να μην αλλάξει κάτι στην αναμέτρηση.